Reklam
Filtrele
Emlak Ofisleri
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
Sakarya Emlak İlan Facebook

Sakarya Gazetecilerine TOKİ'den Kura Heyecanı

Sakarya Gazetecilerine TOKİ'den Kura Heyecanı

Adapazarı’ndaki gazeteciler için heyecanlı bekleyiş bu gün sona erdi.  Sakarya Gazeteciler Birliği ve TOKİ işbirliği ile Sakarya Adapazarı Alandüzü'nde inşa edilen konut projesi için kura çekimi yapıldı. Kura çekilişine gazetecilerin katılmasına hak tanınmıştı.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen konut projeleri hem kuralı satış hem de talep toplama projeleri olarak hayata geçirilmeye devam ediyor. TOKİ'nin yeni projelerinden biri olan Sakarya Adapazarı Alandüzü 159 konut projesi için daha önce alınan başvurular değerlendirilerek kuraya katılmaya hak kazanan kişiler arasından seçilecek 159 kişi için hak sahibi belirleme kurası yapıldı.

 

Geri Sayımın Sonuna Gelindi

 

TOKİ tarafından hayata geçirilen Sakarya Adapazarı Alandüzü konumundaki 159 adet konut için geri sayımın sonuna gelindi. 100 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa ettirilen konutlar için hak sahibi belirleme kurası 27 Nisan 2022 saat 12.00'de noter huzurunda çekildi.

 

Kura çekimi, TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram üzerinden canlı yayın ile izleyici karşısına çıkarıldı. 159 adet daire için 134 başvuru alınırken söz konusu konutların aylık taksit bedelleri bin 600 liradan başlıyor. Kurada ismi çıkan kişiler yaklaşık 36 bin liradan başlayan peşinat bedellerini ödeyerek sözleşme imzalayacak ve ev sahibi olacak.

 

TOKİ Sakarya Adapazarı Alandüzü konut projesinin kura çekimi tamamlanırken gözler kura sonuçları ve isim listesine çevrildi. Sonuçlar, kura çekimi tamamlandıktan sonra TOKİ GOV TR üzerinden liste halinde yayınlandı.

 

Ev sahibi olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler TOKİ'nin resmi internet sitesinde yayınlanan duyurular bölümünü ziyaret edebilir ya da TC kimlik numaraları ile kura sonuçlarını sorgulayabilir. Konut projesi için gayrimenkul sözleşmesi imzalama işlemi hakkında detaylar yeni bir duyuru ile bildirilecek.

 

Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Müjdat Çetin konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada ‘’ “Yüzde 10 peşin olmak üzere 180 ay vade ile memur maaş artışına endeksli ödeme olacak. Başta SGB üyelerimiz olmak üzere tüm konut alma hakkını elde eden meslektaşlarımıza konutları hayırlı olsun”  ifadelerine yer vermişti.


Görüntülenme: 1003