Reklam
Filtrele
Emlak Ofisleri
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
Sakarya Emlak İlan Facebook

TOKİ sosyal konut haftalık kura takvimi açıklandı!

TOKİ sosyal konut haftalık kura takvimi açıklandı!

TOKİ 250 bin sosyal konut projesinde haftalık kura takvimi açıklandı. Bu hafta hangi illerde ve ilçelerde TOKİ sosyal konut kuralarının çekileceği belli oldu.

Türkiye’de en çok merak edilen konulardan birisi TOKİ’nin 250 bin sosyal konut projesi kapsamında yapacağı kura çekimleri olmaya devam ediyor. 31 Ekim 2022 tarihinde sona eren sosyal konut başvurularının ardından 7 Kasım 2022 tarihi itibariyle de kura çekimlerine başlanılmıştı. Türkiye’nin 81 ilinde de sosyal konut kura çekimi yapılacağı için TOKİ kura planlamasını haftalık olarak açıklıyor. TOKİ’nin bu hafta hangi illerle ve ilçelerde noter huzurunda kura çekimi yaparak 2+1 ve 3+1 sosyal konutların hak sahiplerini belirleyeceği belli oldu.

TOKİ BU HAFTA HANGİ İLLERDE KURA ÇEKİMİ YAPACAK?

TOKİ tarafından açıklanan sosyal konut kura takvimine göre bu hafta 5 ilde kura çekimi yapılacak. Buna göre Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Diyarbakır’da yapılacak sosyal konutlar için kura çekimi gerçekleştirecek. Noter huzurunda çekilecek bu kuralar ile TOKİ sosyal konut projelerinden 2+1 ve 3+1 ev almak için hak sahipleri belirlenecek.

TOKİ ERZİNCAN SOSYAL KONUT KURA ÇEKİMİ!

TOKİ tarafından açıklanan takvime göre bugün yani, 21 Kasım 2022 tarihinde Erzincan sosyal konut kura çekimi yapılıyor. Toplamda 1.037 konutun hak sahipleri belirlenecek. Erzincan Merkez’de 300 sosyal konut, Refahiye ilçesinde 214 sosyal konut, İliç ilçesinde 80 sosyal konut, Kemah ilçesinde 285 sosyal konut, Çayırlı ilçesinde 158 sosyal konut için kura çekimi yapılacak.

TOKİ TUNCELİ SOSYAL KONUT KURA ÇEKİMİ

TOKİ Tunceli sosyal konut kura çekimi 22 Kasım 2022 Salı günü saat 10:00’da yapılacak. Açıklanan takvime göre Tunceli Merkez’de 93 sosyal konut, Hozat ilçesinde 89 sosyal konut, Mazgirt ilçesinde 68 sosyal konut olmak üzere toplam 250 sosyal konut için hak sahipleri belirlenecek.


Görüntülenme: 35