Reklam
Filtrele
Emlak Ofisleri
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
Sakarya Emlak İlan Facebook

TOKİ Uyardı, dolandırıcılara dikkat!

TOKİ Uyardı, dolandırıcılara dikkat!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), vatandaşları, idarenin adını kullanarak telefonla veya şahsen ulaşarak konut vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere karşı uyardı.

 

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamada, son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapan TOKİ'nin ismi kullanılarak, "sahtekarlık ve dolandırıcılık" girişiminde bulunulduğunun tespit edildiği dile getirildi.

 

TOKİ tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu ve benzeri işlemlerinin tamamının, TC. Halk Bankası ve TC. Ziraat Bankasının yetkili şubeleri aracılığı ile yapıldığı vurgulanan açıklamada, kapora alınarak işlem yapılmadığı belirtildi.  TOKİ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır. Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora ve benzeri alınarak işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak konut satışı vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir.”

 

“Resmi olmayan yerlere itibar etmeyin”

 

Mağduriyet yaşanmaması adına uyarıda bulunan TOKİ vatandaşların idarenin resmi internet sitesi 'www.toki.gov.tr' ya da '444 86 54' numaralı çağrı merkezi, kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar edilmemesi, iş ve işlem yapılmaması gerektiğinin altını çizdi.

 


Görüntülenme: 57